Myśl pozytywnie

silverlinings
Nie wiedziałem czego się spodziewać. Nie czytałem wcześniej żadnej recenzji, choć ogólne, raczej pozytywne informacje na temat tego filmu do mnie docierały. Generalnie nie straciłem tych dwóch godzin …

Co mi się podobało? Atmosfera tego filmu. To jest coś więcej niż tzw. komedia romantyczna, przepraszam za porównanie. To chyba przedstawiciel gatunku, który będzie robił największą karierę w najbliższym czasie, a może już robi. To film dla takich odbiorców będących po środku. Ci, którzy szukają czegoś więcej niż to co jest podane na ekranie wprost, też znajdą w nim coś dla siebie. Dla mnie scena, w której bohater wyrzuca przez okno książkę, w której nie ma happy endu, od razu stała się symboliczna. Z kolei ci, którym wystarcza prosty nieskomplikowany przekaz też będą bardzo zadowoleni.

Wracając do atmosfery. Zwykłe amerykańskie przedmieście, ani za bardzo kolorowe, ani za bardzo szare. Dom rodzinny bohatera, w którym w oczy rzuca się odchodząca warstwami farba z kaloryfera w salonie. Puste ulice przedmieścia w czasie gdy wszyscy są w pracy. Sport, a raczej kibicowanie jako element scalający rodzinę i rodzina z jej wszystkimi wadami i zaletami – to niewątpliwie te elementy tej atmosfery, które rzucają się w oczy jako pierwsze. Dzięki temu film zyskuje na autentyczności.

O istnieniu książki o tym tytule nie wiedziałem wcześniej. Pewnie i tak nigdy jej nie przeczytam, a mam wrażenie, że w tym przypadku to książka zyskała dzięki filmowi a nie odwrotnie. O tym świadczy chociażby jej okładka, z której uśmiecha się przystojny Bradley Cooper.

Co mi się nie podobało? Oglądałem go dość późno i w okolicach połowy filmu był moment, że prawie dałem sobie z nim spokój. Coś się przez chwilę dłużyło, więc być może gdyby film był krótszy o 15 minut to byłby jeszcze lepszy.

Dla takiego widza jak ja, najważniejsze jednak, że miał happy end.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s