Koniec serwisu Blip.pl

blipaics2

1 lipca 2013 roku odebrałem wiadomość, której prawdę mówiąc spodziewałem się już od dawna. GG postanowiło zamknąć serwis Blip.pl, wyrządzając tym mi i jak sądzę wielu innym użytkownikom dużą szkodę …

Serwis zostanie zamknięty 31 sierpnia, a użytkownicy są zachęcani do przeniesienia się na wykop.pl. Z informacji w mediach wynika, że GG jest co raz bliżej Allegro, jeżeli chodzi o kwestie biznesowe, więc może ktoś tam widzi jakąś synergię czy korzyść finansową. Z mojej perspektywy – zwykłego użytkownika, prowadzącego na Blip.pl swój internetowy pamiętnik, to sytuacja jest niepoważna. Przez ostatnie cztery lata Blip.pl był częścią każdego dnia mojego życia, nie przesadzam. Praktycznie codziennie zamieszczałem w nim jakiś status. Wpisywałem to co czuję, gdzie jestem, dokąd jadę, co jem, co robię, robiłem, oglądam czy oglądałem, jakiej muzyki słucham i co czytam. Traktowałem swój bliplog jak zapis życia, nie dosłownie, ale czasami wieczorem (szczególnie w weekendy) siadałem przed komputerem z butelką wina i miesiąc po miesiącu przeglądałem swój bliplog, słuchając piosenek, które w nim wcześniej zamieściłem. Ehh, a teraz? Co będzie dalej? Od wczoraj nad tym myślę bo mam jakąś taką potrzebę by zostawiać po sobie taki prywatny ślad w sieci. Dla siebie i dla najbliższych. Jak na razie najbardziej rozsądnym wyjściem wydaje mi się rozdzielenie treści, które zamieszczałem dotąd na Blip.pl na dwa strumienie: te bardziej obszerne (zapewne muzyka, płyty, książki, wydarzenia, hobby) na WordPres, a statusy na Twitter. Na obecną chwilę wydaje mi się, że to może mieć sens. Dlatego zastanawiam się, czy nie zakupić licencji na WordPress.

Jeszcze nostalgicznie o Blip.pl. W końcu to cztery ostatnie lata mojego życia, okres w którym bezsprzecznie wydarzyło się najwięcej. Bliplog o tym wszystkim wiedział, czasami wprost, czasami w zawoalowanej formie. Poznałem Blip.pl za sprawą Pawła, z resztą jak wiele innych miejsc w Internecie. Paweł miał tam konto chyba od samego początku serwisu, ja dołączyłem we wrześniu 2009 roku.

Tak jak napisałem, mój bliplog przez te cztery lata był ze mną praktycznie codziennie. Być może dla kogoś z boku nie stanowił żadnej wartościowej czy interesującej informacji, dla mnie jednak znaczył wiele. Ponad 3,6 tys wpisów i statusów, setki mediów w postaci zdjęć, okładek płyt, linków do piosenek czy innych treści. Tego najbardziej mi szkoda. Nie zrobiłem eksportu bliploga do formatu HTML, myśląc że wykonuję testową operację zmigrowałem się na wykop.pl i okazało się, że nie mogę już tego odwrócić. Napisałem do pomocy technicznej GG, będę do nich pisał co kilka dni jeżeli będzie trzeba, bardzo chciałbym odzyskać swój bliplog w takiej formie, żebym mógł go kiedyś jakoś zaprezentować, sobie, czy potomnym.

Good bye my blip 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s