Rower to jest świat

Roam_XR_2

W tytule specjalnie użyłem cytatu z Janerki. Każdy kto jeździ rowerem wie co autor ma na myśli. Długo się wahałem i zastanawiałem czy jest mi potrzebny, aż wreszcie uzyskałem pozytywny doping otoczenia …

Giant Roam XR 2 jest mój. To mój pierwszy rower od 20 lat. Tamten kupiłem sobie za pieniądze, które zostały mi po sprzedaży skutera Simson. Wówczas wszyscy koledzy, Paweł, Recha, mieli rowery i chyba przede wszystkim to mnie skłoniło do zamiany skutera na rower. Pamiętam, że kupiłem go z tatą w Białymstoku. To był rower (chyba tureckiej) firmy Bisan, wybrałem kolor zielony. Wymieniłem w nim osprzęt na Shimano Light Action i widelec na podobno lepszy. Tak czy inaczej rower był raczej z niskiej półki, nie wzbudzał szacunku. Do czasu aż jakimś cudem dostałem oryginalne naklejki Diamod Back i ozdobiłem nimi ramę mojego Bisana 🙂 Od tamtej pory był Diamond Back’iem i całkiem nieźle się prezentował. Służył mi przez wiele lat. Pod koniec studiów przywiozłem go do Ostrowa. Tu stojąc głównie w garażu doczekał rowerowej emerytury (nie interesowałem się nim) i powędrował do pana Romana.

Pomysł na rower kiełkował mi w głowie już w okolicach zeszłorocznych wakacji, gdy pożyczyłem od Piotrka jego Wheelera 4900 i zainwestowałem trochę pieniędzy w jego doprowadzenie do użytku latem. Złożyłem nawet Piotrkowi ofertę zakupu jego Wheelera, ale nie uzyskała jego zainteresowania.

W tym roku pomysł udało się zrealizować, pomimo że przeszkody które były wcześniej, są też nadal. Nie mam gdzie przechowywać roweru. Za dnia stoi przypięty na klatce schodowej na naszym piętrze, a na noc zabieram go do mieszkania. Cóż, przyjemność jazdy wymaga poświęceń.

Pojechałem właściwie po inny rower. Chciałem kupić niższy model Roam 1 Disc, ale przejechałem się jednym i drugim i już nie było o czym mówić. Roam XR 2 jest po prostu lepszy, a skoro kupuję rower średnio raz na 20 lat to uznałem, że powinienem kupić właśnie ten lepszy 🙂

Jestem po pierwszej 10 kilometrowej przejażdżce. Chciałbym tak się czuć po każdej w przyszłości jak czułem się po tej pierwszej.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s