Koncert Chrisa Botti w Poznaniu

chrisbotti

Koncert odbył się 15 marca 2013 roku. Napiszę o nim retrospektywnie, bo pewnie nie prędko pójdę na następny taki. To było moje drugie podejście do pana Chrisa. Pierwsze, nieudane było w 2012 roku w kwietniu. Wtedy koncert wypadał w wielką sobotę i w rezultacie odsprzedałem bilety. Za to w marcu 2013 roku …

Udało się pójść i było świetnie. Impreza bardzo komercyjna, sporo ludzi, prawdę mówiąc chyba największy koncert na jakim byłem. Sala Ziemi w Poznaniu to obiekt spełniający standardy światowe. Czułem się usatysfakcjonowany poziomem organizacji tego wydarzenia. Na zewnątrz było przenikliwie zimno, zima w roku 2013 nie dawała za wygraną. Po koncercie w szatni odbywała się swoista gehenna. No i to właściwie było jedynym minusem organizacyjnym. Drugi minus sam sobie zgotowałem bo zaparkowałem auto przy Dworcu Zachodnim więc trzeba było pokonać spory kawałek piechotą w jedną i w drugą stronę. To tyle o organizacji.

Już na początku tego wpisu stwierdziłem, że koncert był świetny. Tak było i być może przypomnę o tym jeszcze. Miałem wcześniej wątpliwości, czy będzie mi się podobało i jak bardzo. Chris Botti jest jednak showmanem najlepszej ligi. Gdy koncert się skończył to uznałem, że w sumie to było on jazz’owy. Botti uprawia wesoły, coverowy jazz, który jednych irytuje, innych zaś wprawia w zachwyt. Pomimo, że zaliczyć mnie można do umiarkowanych zwolenników Botti’ego to byłem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu tego artysty. Dał z siebie wszystko, nawiązał świetny kontakt z publicznością, ba, czuł się jak u siebie w domu. Być może gdybym wcześniej był już na jakimś jego koncercie to uznałbym ten styl za lekko pretensjonalny, za pierwszym razem zrobił na mnie jednak bardzo pozytywne wrażenie. Na tyle pozytywne, że chciałbym kiedyś przynajmniej jeszcze raz to przeżyć by się przekonać, czy to coś zmieni czy utwierdzi mnie w tej opinii, którą sobie wyrobiłem.

Może do zobaczenia panie Botti, kto wie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s